#2017-04-21 03:01:36 

organic

Użytkownik

Jaki będzie orientacyjny koszt instalacji pompy ciepła na Śląsku. Oczywiście chodzi mi o koszt łączny czyli koszt zakupu urządzeń i montaż.
#2017-04-21 05:10:45 

falkenbach

Użytkownik

To zalezy jaki rodzaj pompy ciepła cię interesuje i do czego ma byc ta pompa, czy do grzania wody czy do ogrzewania i klimatyzacji budynku?
#2017-04-21 05:42:02 

organic

Użytkownik

Myslałem o zakupie urządzenia do grzania domu. Dom ma około 120m2. To jest nowy budynek, dobrze zaizolowany i ocieplony, ale na ogrzewanie gazowe wydaje teraz majątek i dlatego interesują mnie alternatywne sposoby ogrzewania.
#2017-04-21 08:13:50 

pan_korytko

Użytkownik

Jesli chodzi o zbiorczy koszt zakupu i montażu pompy ciepła na Śląsku to możesz zorientować się w firmie Techpoint Sp. z o.o. z Rybnika. Oni specjalizują się we wdrażaniu różnych innowacyjnych rozwiązań z zakresu chłodnictwa czy klimatyzacji, a od jakiegoś czasu również pomp powietrza.
#2017-04-21 09:49:36 

samolubna

Użytkownik

Pompy ciepła to te urządzenia, które odzyskują ciepło z powietrza i wykorzystują je do podgrzewania wody?
#2017-04-21 10:02:21 

falkenbach

Użytkownik

Jak chcesz ogrzewac budynek pompą ciepła, to koszt instalacji będzie dość wysoki, ale później roczny koszt ogrzewania to pewnie maksymalnie 2tyś złotych – tyle trzeba zapłacić za dodatkowo zużyty prąd. Sprawdź sobie tę stronę https://klimapoint.pl/pompy-ciepla/. Tam masz dokładnie opisane jakie są rodzaje, jak działają i jak uzyskac dofinansowanie na zakup pompy ciepła na Śląsku. Masz tez ogólne informację na temat kosztów użytkowania takiego systemu, spraw związanych z serwisem i naprawami.
#2017-04-21 12:15:08 

organic

Użytkownik

Czyli jednak to nie jest ogrzewanie bezkosztowe. Dzięki za informację i tego linka. Poczytam dokładniej o tym ogrzenwiau. Może udałoby się dostać jakieś dofinansowanie...
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015