#2016-11-04 06:40:34 

Forest

Użytkownik

Witam. Mam w mojej rodzinie dość cięzką sprawę. Chłopak, 21 lat, dopuścił się kradzieży i pobicia, w wyniku czego trafił tymczasowo do aresztu. Jego matka jest załamana, a ojciec od niedawna nie żyje. Możliwe, że w wyniku trudnej sytuacji rodzinnej ten chłopak zaczął kraść, a ostatnim razem dopuścił się tez pobicia. Dobrze, że chociaż poszkodowany nie odniósł jakichś poważniejszych obrażeń. W kazdym razie czuje, ze powinienem pomóc chłopakowi i tym samym wesprzeć jego matkę, bo są to moi niedalecy krewni. Czy orientujecie się, co grozi temu chłopakowi za przestępstwo, którego się dopuścił?
#2016-11-04 09:27:35 

łezka

Użytkownik

To dobrze, że chcesz pomóc swojemu krewnemu, bo w zaistniałej sytuacji lepiej, żeby on i jego matka nie byli pozostawieni sami sobie. Na początek polecam Ci zapoznanie się z odpowiednimi przepisami prawa. Szczególnie powinieneś zwrócić uwagę na art. 281 kodeksu karnego, gdzie jest mowa o przestępstwach przeciwko mieniu. Jest tam napisane, że kto bezpośrednio po dokonaniu kradzieży używa przemocy w celu utrzymania w posiadaniu zabranej rzeczy, ten podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Polecam Ci również zapoznać się z informacjami dotyczącymi prawa karnego, jakie zawarła na swojej stronie internetowej jedna ze sprawdzonych kancelarii prawnych - http://www.lodz-adwokat.pl/prawo-karne. W takich przypadkach, jak opisywany przez Ciebie, bardzo pomocna jest również bezpośrednia pomoc dobrego adwokata, mającego duże rozeznanie w sprawach karnych. Nawiązanie współpracy z doświadczonym prawnikiem pozwala na skorzystanie z pełnej obsługi prawnej, zarówno przed rozprawą, jak i w sądzie, a także po wydaniu wyroku skazującego. Dobry adwokat powinien również odpowiedzieć szczegółowo na różne trudne pytania, jakie często powstają w głowach oskarżonego i jego rodziny. Dzięki pomocy kompetentnego prawnika będziecie czuć, że nie jesteście zostawieni sami sobie. Głowa do góry, Twój krewny nie powinien otrzymać surowego wyroku, a mając wsparcie solidnego adwokata dacie radę przez to przejść.
#2016-11-04 09:49:16 

Forest

Użytkownik

Dzięki za słowa otuchy. Poczytałem trochę tych przepisów prawa i informacji z tej strony, którą mi poleciłaś. Teraz myślę o wynajęciu adwokata, tylko musze jeszcze na spokojnie porozmawiać z matką tego chłopaka i zorientowac się jakimi ona dysponuje środkami finansowymi. Mam nadzieję, że jakoś się z nią dogadam w sprawie opłacenia adwokata, tzn. ja mogę się dorzucić, ale nie chcę pokrywać wszystkich kosztów związanych z obsługą prawną mojego krewnego.
#2016-11-04 12:18:34 

łezka

Użytkownik

No tutaj powinniście znaleźć jakiś kompromis. Jeśli matce tego chłopaka zależy, aby syn dostał w miarę łagodny wyrok, to powinna docenić Twoje starania i dobrą wolę. Podobnie ten chłopak, który już przecież nie jest dzieckiem, powinien się dowiedzieć, że szukasz dla niego dobrego adwokata. On również powinien wyrazić swoje stanowisko w tej sprawie, żeby później nie miał pretensji, że robisz coś za jego plecami.
#2016-11-04 13:34:52 

Forest

Użytkownik

No masz rację. Tak więc teraz czekają mnie trudne rozmowy, ale mam nadzieję, że wszystko w miarę dobrze się skończy.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015