#2016-04-05 00:40:33 

Kinga Rybitwa

Użytkownik

Potrzebują pomocy, bo sama już nie mam sił na kolejne awantury, długi i pijackie libacje w mieszkaniu. Jestem bez sił, mój mąz jest uzależniony od alkoholu, pije nawet w pracy, czasem przez kilka dni nie wraca do domu. całe szczęście nie mamy dzieci, ale ja już nie daję rady. Chciałabym spróbować jeszcze ostatni raz, zanim od niego odejdę, ale nie wiem jak zmusić go żeby przestał pić.
#2016-04-05 03:00:54 

sekundant

Użytkownik

Bardzo ci współczuję, mężczyzna powinien być opoka na której zbudowany jest dom i małżeństwo. Niestety jeśli twój mąz sam się nie opamięta to raczej nic nie możesz zrobic.
#2016-04-05 03:51:37 

litościwa

Użytkownik

Osoba która wpadła w nałóg alkoholowy często nie zdaje sobie sprawy w jak trudnej sytuacji znajduje się jej rodzina, już nawet nie wspominając o samym uzależnionym. Twój mąz żeby wyjśc z tego stanu musiałby poddać się długotrwałej terapii, która uświadomiłaby mu wagę problemu i nauczyła go jak funkcjonować bez picia alkoholu. Ale wiesz, to on sam musi czuć taką potrzebę, żeby leczenie dało jakiekolwiek skutki.
#2016-04-05 04:49:32 

Kinga Rybitwa

Użytkownik

Zdaję sobie sprawę, że mój mąż już zawsze będzie alkoholikiem, nawet jeśli przestanie pić. Ale jestem gotowa na to by nieśc ten krzyż razem z nim, wspierać go i pomagać w trudnych momentach. Ale tak jak pisałam wyżej, nie wiem jak mam przekonać go żeby chociaż spróbował poddac się leczeniu...
#2016-04-05 07:22:44 

falkenbach

Użytkownik

Wiesz, jeśli mąz nie czuje takiej potrzeby ale ty jako jego zona już tak i masz podstawy ku temu, to może skieruj męża na przymusowe leczenie? To może być dla was jedyna szansa na to, by zmusić go do podjęcia leczenia.
#2016-04-05 10:07:21 

samolubna

Użytkownik

Po pierwsze, to terapia odwykowa jest dobrowolna, a tylko wyjątkowo można zastowoać procedurę skierowania alkoholika na przymusowe leczenie. Zgodnie z polskimi przepisami wymagane jest wówczas spełnienie określonych przesłanek, m.in. osoba uzależniona musi notorycznie zakłócać porzadek publiczny, swoim zachowaniem prowadzi do rozpadu zycia rodzinnego, nie podejmuje pracy i demoralizuje młodzież. Musisz oczywiście to w jakiś sposób udokumentować, najlepiej byłoby wzywać policję podczas awantur.
#2016-04-05 12:59:52 

Kinga Rybitwa

Użytkownik

Chyba tylko rozpad pożycia, bo jak na razie jego uzależnienie odbija się wyłącznie na mnie. Nie wzywam policji, bo na własnego męża to wstyd, a i nie chcę miec jeszcze większych problemów. Wiadomo jak to z policją..
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015